Lisainfo: E-L 9.00-18.00 | Tel. +372 55 55 40 40 | E-mail: info@katus24.ee

Kvaliteetsed Soome lumetõkkekomplektid

Lumetõkked

Lumetõkked hoiavad ära õnnetusjuhtumeid ja vigastusi, mis on esile kutsutud katustelt langeva lume poolt, samuti kaitsevad katuseid lumekoorma eest. Nad aitavad hoida kontrolli all lume kogunemist katusele, tänu millele hoonet ümbritsev territoorium jääb ohutuks nii inimestele kui ka varale. Kõik ORIMA talvised katuste ohutussüsteemid, redelid, lumetõkked ja katusesillad toodetakse Soomes. 

Läbikäigud katuse kalde ääre all soovitatakse kaitsta kontrollimatult langeva lume eest lumetõkke süsteemi abil. Nad on ette nähtud inimeste ohutuse tagamiseks ja ka taimede ja muu vara säilimiseks. Vastavalt Soome ehitusnormidele lumetõkked peavad olema paigaldatud katusele, kus võib oodata suurt lume kogunemist, aga ka tagamaks jalakäijate tsooni ohutust, välisuste ja autode parkimiskohti.

 

ORIMA lumetõkked hoiavad ära ka:

- lumemasside kontrollimatu kogunemise katusele

- katuse ja vihmaveesüsteemide vigastusi  langeva lume poolt

- hoiavad ära langeva lume sattumise ühelt katuselt teisele

ORIMA VÕRKLUMETÕKKED

Võrklumetõkked on kõige efektiivsemaks mooduseks lumemasside  katustelt langemise ärahoidmiseks. Eriti sobivad nad linnarajoonide  kõrghoonetele, sest nad hoiavad ära isegi väikeste jäätükikeste langemist, mis võiksid ohustada  inimeste elu ja tervist, aga ka vara.
Võrklumetõkke kõrgus on 150 mm, ta on saadaval standardmõõtmetes pikkusega 1,25 m ja 2,5 m . Lumetõket võib pikendada ühendusliistu abil või vaheliti ülelaotusega.

kõige efektiivsem barjäär lume langemise vastu

on olemas sakiline variant, mida lastakse päris katuse ääreni

kinnitustevaheline  maksimaalne vahekaugus on 1,2 m

kuumtsinkimine või kuumtsinkimine koos pulbervärviga

lumetõkete pulbervärvi standardvärvid: tumepruun RR32, tumehall RR23, must RR33 ja punane RR750

võimalik on tellida teistes värvitoonides tooteid

ORIMA TORUJAD LUMETÕKKED

Lumetõkked valmistatakse ovaalsest terastorust. Sellise lumetõkke struktuur võib taluda suuremat koormust, kui ekvivalentse läbimõõduga ümartorust valmistatud lumetõke. Piisab ühest reast ovaalsetest lumetõketest, et tagada ohutus enamikel katustel. Selle tagajärjel hoiate märkimisväärselt  kokku kulusid. Kuid pidage meeles, et pikkadele katusekülgedele  võib olla vajalik paigaldada mitu rida lumetõkkeid. 

maksimaalne vahe kinnituste vahel on 1,2 m, toru pikkus 3 m, komplekti kuulub 2 toru

kuumtsinkimine või kuumtsinkimine pulbervärviga

pole eraldi ühendusi

lumetõkete pulbervärvi värvistandardid: valge RR20, tumepruun RR32, tumehall RR23, must RR33 ja punane RR750

võimalikud on tellimused teise värvivalikuga